تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - دیكتاتور فراری تونس جاسوس "موساد " از آب درآمد
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی

به گزارش بیست و سی: به نقل از پایگاه خبری "العرب آن‌لاین "، تلویزیون دولتی برای اولین بار تصاویر اسناد و مداركی را پخش كرد كه تاكید می‌كند، زین العابدین بن علی با سازمان اطلاعات و جاسوسی رژیم صهیونیستی "موساد " در ارتباط بوده اطلاعاتی درباره امنیت ملی اعراب برای این سازمان جمع‌آوری می‌كرده است. 

همچنین این اسناد ثابت می‌كند، هنگامی كه بن علی در نیمه‌ دهه هشتاد وزیر داخلی تونس بود، در بمباران شهر "حمام الشط " در تونس توسط رژیم صهیونیستی دست داشته و موانع پیشِ‌روی مأموریت‌های موساد را برای ترور برخی از شخصیت‌های فلسطینی كه در این كشور اقامت داشتند،‌ هموار می‌كرده است. 

همچنین تلویزیون تونس اعترافات چندین كارمند عالی‌رتبه سابق وزارت داخلی و سازمان اطلاعات نظامی تونس را پخش كرد كه تاكید می‌كرد، بن علی طی حوادث شهر "قفصه " تونس در ابتدای دهه هشتاد و فراهم ساختن اجرای عملیات اشغال نظامی این شهر توسط گروه‌های مسلح و قتل و كشتار شهروندان تونسی با قذافی دیكتاتور لیبی همدست بوده است. 

اعترافات این شاهدان تاكید می كند كه بن علی از دهه هفتاد با قذافی رابطه گرم و صمیمانه‌ای داشته است، چون قذافی نام تونس را در لیست دولت وحدت ملی لیبی درج كرده بود. 

اما "البشیر التریكی " مدیر سابق سازمان اطلاعات نظامی تونس اعتراف كرد كه بن علی نقش میانجی و واسطه را برای برقراری روابط میان سیا و قذافی بازی می‌كرد و برای این كار 12میلیون دلار دریافت كرد و این عاملی شد تا لیبی از انزوای بین المللی خارج و محاصره آن لغو شود. 

وزارت دادگستری تونس و سازمان‌های حقوقی این كشور ماه‌هاست كه از عربستان سعودی درخواست كرده‌اند زین العابدین بن علی را برای محاكمه به دولت تونس تحویل دهد. برچسب ها:موساد، دیكتاتور فراری، تونس جاسوس،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : چهارشنبه 31 فروردین 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User