تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - فضایلی: احمدی‌نژاد در موضوع مصلحی انتظارات دلسوزان را برآورده نكرد
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی

مهدی فضائلی مدیر عامل انتشارات سروش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری بیست و سی با اشاره به موضوعات پیش‌ آمده در وزارت اطلاعات اظهار داشت: در این رابطه باید گفت كه این اولین اتفاق نبوده و در گذشته نیز شاهد مسائل دیگری از این دست بوده‌ایم. 

وی افزود: برخی از این اتفاقات به همین شدت و برخی دیگر نیز كمی كمرنگ‌تر بوده است اما به دلیل جایگاه حساس و ویژه‌ وزارت اطلاعات و نوع تصمیم‌گیری احمدی‌نژاد در ارتباط با این موضوع، این اتفاق به یك موضوع خاص و ویژه تبدیل شده كه حواشی بسیاری را داشته و دارد و ممكن است این موضوع به اشكالی نیز ادامه پیدا كند. 

وی با بیان اینكه اكنون نمی‌توان مطمئن بود كه این موضوع خاتمه یافته است، تصریح كرد: نكات قابل توجه در این مسئله بسیار است؛ نكته اول اینكه بنده اعتقاد چندانی ندارم كه یك مجموعه‌ای را در دولت با این میزان نزدیكی به رئیس جمهور به عنوان یك جریان منحرف معرفی كنیم و بخواهیم شخص رئیس جمهور را در این موارد تبرئه كنیم. 

فضائلی ادامه داد: به هرحال یكسری مسائل وجود دارد كه احمدی‌نژاد باید پاسخگوی آنها باشد. اگر این جریان، جریانی منحرف است و سبب شده هزینه‌های زیادی به كشور و حتی شخص رئیس‌جمهور وارد شود طبیعتاً حمایت‌ها و پشتیبانی‌های پررنگ احمدی‌نژاد از این جریان و ادامه این حمایت‌ها و میزان اختیاراتی كه به این افراد داده شده، در آن نقش زیادی دارد لذا مسئولیت آن نیز متوجه شخص احمدی‌نژاد است و وی باید نسبت به این مسئله خود را پاسخگو بداند. 

وی خاطرنشان كرد: اینكه ما بخواهیم احمدی‌نژاد را به طور كامل از این مجموعه مجزا كرده و آن مجموعه را یك مجموعه به شدت منحرف معرفی كنیم، منطقی به نظر نمی‌رسد و خیلی هم قابل پذیرش نیست لذا در این بخش احمدی‌نژاد مسئول رفتارهایی است كه اطرافیان نزدیك وی انجام می‌دهند و طبیعتا مسئولیت تصمیماتی كه وی به صورت مستقیم و یا به واسطه تصمیم‌سازی‌هایی كه این تیم برای شخص رئیس جمهور می‌گیرند، نیز با احمدی‌نژاد است. 

وی با بیان اینكه احمدی‌نژاد یك فرصت بسیار ارزشمند برای جریان اصولگرایی بود، گفت: به اعتقاد من به دلیل برخی از بدرفتاری‌ها بخش بسیاری از این فرصت از دست رفته است البته این موضوع به این معنا نیست كه دستآوردهای دولت احمدی‌نژاد كم بوده چرا كه احمدی‌نژاد در دوران مسئولیت خود دستآوردهای بزرگی هم در حوزه داخلی و هم در حوزه بین‌الملل داشته است و تاسف ما بیشتر از این است كه چرا این دستاوردهای بسیار ارزشمند به خاطر برخی كج‌رفتاری‌ها، بداخلاقی‌ها و تصمیمات غلط تحت‌الشعاع قرار گرفته و سبب شده زحمات احمدی‌نژاد و مجموعه حمایت‌هایی كه از وی صورت گرفته زیر سؤال برود. 

فضائلی با بیان اینكه این موضوع جای تأسف دارد و بیشتر برای شخص رئیس جمهور مایه تأسف است، گفت: احمدی‌نژاد یك بخش كلان دارد و یك سری خرده‌ رفتارهایی؛ وی در بعد كلان حركت‌های ارزشمندی انجام داده و حمایت‌های رهبری و جریان اصولگرایی معطوف به آن روحیات بوده است. 

وی تاكید بر عدالتخواهی، ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان انقلاب، شجاعت‌ و ایستادگی در بحث هسته‌ای، ساده‌زیستی و ... را از جمله روحیات و حركت‌های ارزشمند احمدی‌نژاد دانست و تصریح كرد: این‌ها نكات بسیار ارزشمندی است كه سبب شده حمایت‌های بسیار جدی و پر اثری از وی صورت بگیرد اما در مقابل این ویژگی‌های برجسته و اقدامات ارزشمند، احمدی‌نژاد رفتارهایی را داشت كه آثار منفی خود را برجای گذاشت. 

دبیركل سابق انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان ادامه داد: در ماجرای اخیر آنچه بسیار اهمیت دارد، بحث برداشتن یك وزیر و تعیین وزیر دیگری نیست چرا كه این موضوع جزو اختیارات رئیس جمهور است و كسی نسبت به این مسئله اعتراضی ندارد اما آنچه اهمیت دارد این است كه احمدی‌نژاد در این موضوع یك رویه منطقی و بسیار روشن و مستدل كه از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته را نادیده گرفت. 

فضائلی تصریح كرد: این رویه كه تمامی رؤسای جمهور نیز آن را قبول داشتند به این صورت بوده كه به دلیل جایگاه و حساسیت بالای وزارت اطلاعات و نوع ماموریت‌های این وزارتخانه اقتضاء می‌كند كه در انتخاب وزیر آن با رهبر انقلاب به نوعی هماهنگی صورت گیرد البته معنی این هماهنگی این نیست كه وزرا انتخاب رهبری بودند بلكه به این شكل بوده كه افرادی به رهبری معرفی می‌شدند و ایشان مخالفتی نمی‌كردند و این عدم مخالفت ایشان سبب می‌شود كه رئیس جمهور فردی را از میان آنها انتخاب كند. 

وی ادامه داد: مسئله دیگر علت بركناری وزیر اطلاعات بود چرا كه دلایلی كه اكنون مطرح است، هیچكدام دلیل موجهی برای این بركناری نیست و اگر رئیس جمهور ضعف‌هایی را از مصلحی دیده بود، می‌توانست به شكل‌های مختلف این ضعف‌ها را به وی گوشزد كند ولی مسیر تغییر وزیر اطلاعات دلیل قابل توجهی داشت و نمی‌توان در این زمینه حق را به احمدی‌نژاد داد. 

وی اظهار داشت:‌ زمانی كه احمدی‌نژاد این تصمیم عجولانه را اتخاذ كرد، رهبری نظام نسبت به این مسئله مخالف بودند و این موضوع به صورت شفاهی و مكتوب به احمدی‌نژاد منعكس شده بود ولی دیدیم آن طور كه از احمدی‌نژاد انتظار می‌رفت و می‌رود، رفتار صورت گرفته برآورده‌كننده آن انتظارات و توقعات از وی نبوده و نیست. 

فضائلی در ادامه یادآور شد: احمدی‌نژاد حتماً باید این مسئله را متوجه باشد كه حمایت‌هایی كه از وی شده، حمایت‌های مشروط بوده و مهمترین شرطی كه جریان اصولگرایی در حمایت از احمدی‌نژاد داشته این است كه احمدی‌نژاد در انجام وظایف خود قانونمند رفتار كرده و چارچوب‌های نظام اسلامی را مورد توجه قرار دهد و در تبعیت از رهبری پرونده مثبتی از خود نشان دهد. 

وی ادامه داد: اگر احمدی‌نژاد در عرصه بین‌المللی با كینه‌توزی‌های بسیار دشمنان نظام مواجه شده است، به دلیل این احساس در دشمنان بوده كه احمدی‌نژاد ارزش‌ها و مبانی انقلاب را تحكیم می‌كند و اگر جریان ضد انقلاب چنین استنباطی داشته باشد كه وی به بسیاری از ارزش‌های انقلاب كم توجهی می‌كنند، قطعا دیگر آن كینه‌توزی‌ها نیز نخواهد بود. 

وی اضافه كرد: اگر موج حمایت نیروهای انقلابی و ارزشی و توده‌های مردم از احمدی‌نژاد وجود دارد، به دلیل این تلقی بوده كه احمدی‌نژاد را یك خدمتگزار و هماهنگ با مبانی، موازین و جهت‌گیری‌های نظام و در تبعیت از رهبری نظام می‌دانستند و اگر این استنباط از احمدی‌نژاد عوض شود، طبیعتاً نوع مواجهه جریان اصولگرایی و نیروهای متدین در جامعه و توده‌های مردم در بخش‌های مختلف كشور به احمدی‌نژاد تغییر خواهد كرد. 

فضائلی با اشاره به اینكه انقلاب نشان داده با كسی عقد اخوت نبسته است، اضافه كرد: امام در جریان منتظری به صراحت در یكی از سخنرانی‌های خود اعلام كردند "من با كسی عقد اخوت نبستم " و یك هشدار غیر مستقیمی را به منتظری دادند و در عمل نیز ثابت كردند كه اگر كسی حتی منتظری با تمام سوابق ارزشمند خود، از اصول انقلاب عدول كند، امام به خاطر انقلاب و اسلام وی را كنار می‌گذارند. 

وی با بیان اینكه این قاعده به عنوان یك موضوع پذیرفته شده، وجود دارد، یادآور شد: این موضوع فقط مخصوص منتظری نبوده و نخواهد بود و اگر احساس كنیم، فردی به نقطه‌ای رسیده كه تحمل آن با مسئله نظام همخوانی ندارد، نظام با تلخی چنین تصمیم‌هایی را در مورد وی خواهد گرفت. 

وی با بیان اینكه احمدی‌نژاد باید این موضوع را به خوبی بفهمد، گفت: تصور ما از احمدی‌نژاد این است كه در این ماجرا و در ادامه مسائل پیش‌آمده باز هم تبعیت و همراهی خود را نشان دهد و تلاش كند انتظاراتی كه از وی می‌رود را درست انجام دهد. 

فضایلی در پایان خاطرنشان كرد: ممكن است برخی اطرافیان وی تحلیل‌هایی داشته باشند كه معنی آنها این باشد كه می‌توان نظام و رهبری نظام را در عمل انجام شده قرار داد اما احمدی‌نژاد و اطرافیان وی باید بدانند كه رهبری نظام از آنجا كه بر اساس تكلیف الهی عمل كرده و می‌كنند، در برابر عمل انجام شده به این معنا كه در ذهن این آقایان است قرار نخواهد گرفت و ما در مقاطع مختلف شاهد این مسئله بودیم و در عین حال همچنان خوشبینیم و امید داریم این دوستان به راه مثبت گذشته بازگردند. 


طبقه بندی: جناب آقای احمدی نژاد، 
برچسب ها:فضایلی، مصلحی،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : چهارشنبه 31 فروردین 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User