تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - بازگشت ایران به سهمیه اوپك با فرض توقف صادرات نفت منعی ندارد
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی

محمدعلی خطیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بیست وسی در پاسخ به پرسشی در خصوص اظهار نظر رئیس كل بانك مركزی مبنی بر توقف صادرات نفت ایران در صورت پرداخت نشدن پول آن و رسیدن قیمت نفت در چنین وضعیتی به 150 دلار اظهار داشت: همه این موارد فرض كردن شرایط خاصی است و با عوض شدن فرض به شرایط دیگری می‌رسیم. 
وی با تاكید بر اینكه همه این موارد تنها فرض است و اصلی نیست، گفت: اگر كشورهای بیشتر تولید‌كننده وضعیت لیبی را پیدا كرده و نفت خود را از بازار خارج كنند قطعا قیمت نفت بالا می‌رود؛ در عین حال برعكس این شرایط نیز صحت دارد و اگر لیبی به بازار نفت بازگردد وضعیت معكوس می‌شود. 
وی تصریح كرد: با هر فرض می‌توان به نتیجه‌ای رسید و هیچ كدام از این فرض‌ها قطعی نیستند. 

نماینده ایران در هیئت عامل اوپك در پاسخ به پرسشی در خصوص اظهارات البدری دبیر كل اوپك درباره نگرانی بازار از خروج یكی دیگر از عرضه‌كنندگان نفت گفت: این موارد همه فرض است، می‌توان فرض كرد بیش از یك كشور دیگر دچار مشكل می‌شود و از طرف دیگر می‌توان فرض كرد لیبی هم به زودی به بازار بازمی‌گردد، این كه كدام فرض محقق می‌شود مشخص نیست و نیاز به تحلیل و مشاهده تحولات دارد. 
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص امكان كم شدن سهمیه ایران در اوپك در صورت كاهش تولید گفت: سهمیه هر كشور در اوپك ثابت است و اگر مایل باشد كمتر از سهمیه خود تولید كند هیچ گونه مشكل و فشاری برای آن وجود نخواهد داشت. 
وی تاكید كرد: یك كشور می‌تواند كمتر از سهمیه خود تولید كند و هیچ فشاری از جانب اوپك وجود نخواهد داشت كه چرا كمتر از سهمیه تولید‌ كرده است بلكه برخلاف آن اگر كسی بیش از سهمیه خود تولید‌ كند اوپك از او درباره تخلف بازخواست می‌كند. 
وی افزود: بطور كلی اگر هر كشوی به دلایل مختلف نخواهد یا نتواند به اندازه سهمیه خود تولید كند مشكلی ایجاد نمی‌كند اما تولید بیشتر تخلف محسوب می‌شود. 
خطیبی اضافه كرد: اظهار نظر درباره موضوعاتی كه آقای بهمنی مطرح كرده‌اند باید در سطح وزیر نفت انجام شود چون به مسائل بسیار كلان مربوط است. 
وی اظهار داشت: هیچ كشوری مایل به كاهش تولید خود نیست اما مانند لیبی در شرایطی قرار می‌گیرد كه تولید خود را كم می‌كند. 
نماینده ایران در هیئت عامل اوپك افزود: طبیعتا زمانی كه شرایط عادی شود كشورها به سطح تولید قبلی خود باز می‌گردند و در حد سهمیه خود تولید خواهند كرد و در بازگشت به سهمیه تولید هیچ مشكلی ندارند چرا كه شرایط غیر عادی را همه درك می‌كنند و اوپك هم روی این موضوع مشكلی ندارد. 


برچسب ها:بازگشت ایران به سهمیه اوپك، محمدعلی خطیبی،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : جمعه 2 اردیبهشت 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User