تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - رسانه‌های اسرائیلی: صدور گاز مصر به تل‌آویو با اطلاع مبارك بود
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی

به گزارش بیست و سی: روزنامه‌های "إسرائیل هایوم " و "جروزالم پست " و شبكه هفت تلویزیون اسرائیل و برخی پایگاه‌های خبری مانند "عنیان میركازى " و " نیوز وان "، با اشاره به خودداری "سامح فهمى " وزیر نفت پیشین مصر از پذیرفتن مسئولیت صادرات گاز به اسرائیل، تاكید كردند توافقنامه صادرات گاز به اسرائیل به قیمت ناچیز و به مدت 15 سال با " امضا و دست خط " شخص وی صورت گرفته است. 

این درحالی است كه حسنی مبارك درجریان بازجویی‌های انجام شده، صدور دستور صادرات گاز مصر به تل آویو را انكار كرده است. 

به گزارش العالم، رسانه‌های صهیونیستی افزودند: سامح فهمی در آن هنگام به طور رسمی توافقنامه صادرات گاز مصر را با بنیامین بن الیعازر وزیر زیرساخت های اسرائیل امضا كرد. بن الیعازر بعد از دیدار با مبارك در قاهره در سال 2005 از روز امضای این توافقنامه به عنوان "روزی تاریخی " در روابط بین قاهره و تل آویو یاد كرد. 

رسانه‌های اسرائیلی همچنین فاش كردند كه توافقنامه صادرات گاز مصر به اسرائیل كه به موجب آن سالانه حدود سه میلیارد مترمكعب گاز مصر به مدت 15 سال در اختیار تل آویو قرار می گیرد، با اطلاع حسنی مبارك و با امضای سامح فهمی وزیر نفت پیشین و با حضور احمد نظیف نخست وزیر پیشین مصر و با نظارت شركت I.M.G ( متعلق به حسین سالم بازرگان فراری و دوست نزدیك مبارك ) امضا شد. 

سامح فهمی بعد از سرنگونی رژیم مبارك به اتهام دست داشتن در قضایای مربوط به فساد مالی، زندانی شد. این رسانه ها همچنین افزودند زندانی شدن فهمی و برخی از مسئولان ارشد وزارت نفت مصر در واكنش به شكایت های ارائه شده علیه آنان در رابطه با اتهام هدر دادن بیت المال و دارایی مصر از طریق صادرات گاز مصر به تل آویو با بهای ناچیز، و دریافت رشوه و باج در رابطه با صادرات گاز مصر به تل آویو و برخی كشورها مانند ایتالیا ، اسپانیا و اردن صورت گرفته است. 


برچسب ها:رسانه‌های اسرائیلی، مبارک،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User