تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - مردمسالاری دینی برخلاف نظام‌های غربی بن‌بست ندارد
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی

كامران باقری لنكرانی عضو كابینه دولت نهم و استاد دانشگاه علوم پزشكی شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری بیست وسی با بیان اینكه امروز اجرایی كشور طبیعتاً دارای فراز و نشیب‌هایی است، اظهار داشت:‌ آنهایی كه دلشان برای انقلاب می‌تپد تلاش می‌كنند این فراز و نشیب‌ها باعث اختلاف و جدایی نشود و برعكس دشمنان سعی دارند كه از هر اختلاف و فراز و نشیبی سوء‌استفاده كرده و مسیر وحدت آفرین انقلاب را مخدوش كنند كه وقایع اخیر نیز از این قاعده كلی مستثنی نیست. 

وی با اشاره به اینكه در چند روز اخیر بیش از همه دشمنان انقلاب تلاش كردند از اتفاقات و شایعات برای القای نوعی ناكارآمدی یا احیانا اختلافن‌ظر در درون نظام سوءاستفاده كنند، تأكید كرد: مهمترین چیزی كه باید بدان توجه كنیم این است كه نظام ما یك نظام ولایی است و مشروعیتش به ولایت فقیه است و این موضوع نقش اساسی و زیربنایی در همه اركان نظام دارد. 

این عضو كابینه احمدی‌نژاد در دولت نهم خاطرنشان كرد: خوشبختانه مسئولان كشورمان از جمله ریاست محترم جمهوری در عمل نشان داد‌ه‌اند كه محوریت ولایت فقیه را از عمق جان قبول دارند و با شناختی كه از ریاست محترم داریم این خط و مسیر را همیشه پیگیری خواهند كرد. 

باقری‌لنكرانی ادامه داد: باید تلاش كنیم از این اتفاقاتی كه در چند روز اخیر افتاد این درس را بگیریم كه دشمن هیچ وقت غافل نیست و از كوچكترین مسائل بیشتری سوء استفاده‌ها را می‌كند لذا باید در حفظ وحدت و نمایش عمومی آن بیش از همیشه هوشیار باشیم 
چرا كه ایام كنونی ایامی نیست كه بخواهیم با اختلاف‌نظر‌ها آب به آسیاب دشمن بریزیم. 

وی درباره برخی هوچی‌گری‌های رسانه‌های بیگانه در ماجراهای اخیر و 'القای مضحك' حاكمیت دوگانه در ایران خاطرنشان كرد:‌ احتمالاً این رسانه‌ها از ولایت فقیه و نقش مهم آن و ابعادش غافل هستند؛ ولی فقیه حافظ آرمان‌ها و ارزش‌ها و جهت‌گیری‌های كلی نظام است و وقتی بین قوای مختلف اختلاف نظر هست رسیدگی كرده و جلوی ناكارآمدی‌ها را می‌گیرد. 

وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به اینكه نقش ولی فقیه در نظام مردمسالاری دینی هم محافظتی و هم تضمین‌كننده جهت‌گیری الهی و هم راهگشایی و تضمین كارآمدی است كه اختلاف‌نظرها منجر به ناكارآمدی نشود، اظهار داشت: نظام مردمسالاری ما برخلاف نظام‌های دیگر بن‌بست ندارد. 

باقری لنكرانی در همین زمینه به مثالی از ناكارآمدی و بن‌بست در نظام دموكراسی غربی موجود در آمریكا اشاره كرد و گفت: چند وقت پیش در دموكراسی آمریكایی به دلیل اختلاف‌نظری كه بین كنگره و رئیس‌جمهورشان به وجود آمد، اعلام كردند دولت تعطیل خواهد شد و تنها با عوارض جدی كه منجر به فجایع اقتصادی در آمریكا می‌شود این عدم تعطیلی دولت محقق نشد. 

وی افزود: این قبیل بن‌بست ها در اكثر كشورها رخ می‌دهد اما نظام ما با محوریت ولی فقیه با این بن‌بست‌ها روبرو نیست و این بن‌بست‌ها به راحتی قابل حل و رفع است. 

این عضو كابینه احمدی‌نژاد در دولت نهم در ادامه با اشاره به حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از دولت‌ها و بخصوص دولت احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: آنچه كه رهبر معظم انقلاب تاكید فرمودند این است كه رهبری همواره حامی دولت‌ها بوده‌اند و همانطور كه رهبر معظم انقلاب تأكید كردند رئیس‌جمهور محترم انصافا به صورت شبانه‌روزی كار می‌كند و از این جهت كمتر شخصیت اجرایی در كشور را می‌توان با وی مقایسه كرد. 

باقری‌لنكرانی در پایان حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از دولت كنونی را یكی از مدال‌های افتخار برای رئیس‌جمهور دانست. 


برچسب ها:مردمسالاری دینی، كامران باقری لنكرانی،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : سه شنبه 6 اردیبهشت 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User