تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - حقیقت اسلام باید در تمام خدمات و امور شهری خود را نشان دهد
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی

 گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری بیست وسی: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای شورایعالی استانها و شهرداران مراكز استانها، شوراهای اسلامی شهر و روستا را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران و نهادی برخاسته از آراء و دیدگاه‌های مختلف و خواست مردم دانستند و با تأكید بر لزوم هماهنگی و انسجام و رقابت مثبت برای خدمت، خاطرنشان كردند: هرگونه اقدامی كه موجب خوشحالی و جنجال دشمنان و ناراحتی دوستان شود، مذموم است و باید از آن پرهیز شود. 

ایشان افزودند: اگر نتیجه روند كارها، همكاری و همدلی و انسجام باشد، قطعاً تفضلات و عنایت خداوند متعال را روزافزون خواهد كرد. 

رهبر انقلاب اسلامی نهاد شوراها را از موضوعات بسیار مهم، دقیق و حساس و دارای معنای عمیق دانستند و تأكید كردند: اصل ایجاد شوراهای اسلامی شهر و روستا در قانون اساسی، نشان دهنده اهتمام نظام جمهوری اسلامی ایران به مجموعه متنوع فكرها، مشورتها و دیدگاهها در اداره امور كشور است و این موضوع، نقطه مقابل نظامهای ارتجاعی و استبدادی است. 

حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: افتخار جمهوری اسلامی ایران این است كه از روز اول، آراء، افكار و خواست مردم، مورد توجه جدی قرار گرفته است. 

ایشان با اشاره به دیدگاه‌هایی كه درخصوص وظایف شوراهای اسلامی شهر و روستا وجود دارد تأكید كردند: ملاك اصلی در چگونگی وظایف شوراها، قانون اساسی است و تنها مرجع تفسیر قانون اساسی نیز شورای نگهبان است. 

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه نظر شورای نگهبان همواره حجت است، افزودند: درخصوص شوراها نیز كه آیا وظایف آنها نظارت صرف است و یا نظارت همراه با اجرا، نظر شورای نگهبان باید ملاك قرار گیرد. 

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأكید كردند: البته برای نظارت هم می‌توان ساز و كاری تعیین كرد كه از یك طرف اجرا نباشد و از طرف دیگر تبدیل به نظارت بی‌خاصیت نیز نشود. 

ایشان با تأكید بر نقش آفرین بودن شوراها در كشور و لزوم حفظ و تقویت شوراها، افزودند: یكی از نكات مهم درباره شوراها، زمینه پاسخگویی به تنوع اقلیم، وآداب كشور در این نهاد مردمی است. 

رهبر انقلاب اسلامی توجه جدی به مسائل فرهنگی در شهرها و روستاها را از مهمترین وظایف شوراها و شهرداریها برشمردند و خاطرنشان كردند: خدمات متنوع در شهرها و روستاها از جمله ساختمان سازیها، احداث خیابانها، نامگذاریها و زیباسازی ها باید ضمن همخوانی با پیشرفتهای روز، با معماری ایرانی، اعتقادات دینی، بافت اجتماعی و شرایط آب و هوایی هر منطقه نیز متناسب باشند. 

حضرت آیت الله خامنه‌ای یكی از خصوصیات برجسته و بارز نظام جمهوری اسلامی ایران را استقلال و هویت دانستند و تأكید كردند: ما به بركت اسلام توانسته‌ایم هویت ایرانی خود را حفظ كنیم و این حقیقت، باید در همه خدمات و امور شهری خود را نشان دهد. 

ایشان افزودند: عامل اصلی برای پیشرفت كشور و حركت به سوی عزت واقعی، حفظ و تقویت فضای تدین و دین داری در فضای شهرها و روستاها است. 

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر لزوم هماهنگی و انسجام میان شوراها و همه دستگاههای كشور خاطرنشان كردند: هرگونه ناهماهنگی و رقابت منفی، برای كشور بسیار مضر است. 

حضرت آیت الله خامنه‌ای با یادآوری یكی از ملاك‌های امام خمینی (ره) مبنی بر مذموم بودن هر اقدام و كاری كه موجب خوشحالی دشمن شود، افزودند: باید از هر كار و اقدامی كه موجب پایكوبی و جنجال دشمنان می شود و دوستان را نیز ناراحت می كند، پرهیز شود. 

در ابتدای این دیدار آقای چمران رئیس شورایعالی استانها، حضور یك صد و ده هزار نفر از سراسر كشور در شوراهای اسلامی شهر و روستا و حضور هفتاد و پنج عضو شوراها از 31 استان در شورایعالی استانها را تبلور زیبای مردم سالاری دینی دانست و گفت: یكی از مشكلات كنونی شوراها، جایگاه و وظیفه آن است كه در حد نظارت تعیین شده است. 

وی درآمدهای پایدار را نیز یكی دیگر از مشكلات شوراها و شهرداریها برشمرد و خواستار توجه بیشتر رسانه ها بویژه صدا و سیما به شوراها و شورایعالی استانها و هماهنگی بیشتر محاكم قضایی و دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی كل كشور با شوراها شد. 

آقای قالیباف شهردار تهران به نمایندگی از شهرداران مراكز استانها نیز در سخنانی با اشاره به تنوع و گستردگی وظایف شهرداریها كه فراتر از ارائه خدمات صرف است، گفت: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، شفافیت مالی، طرح های تفصیلی، توجه به كارهای میدانی، اهتمام به مناطق محروم و حاشیه ای، پاسخگویی مستقیم به مردم، استفاده از فناوری اطلاعات، توجه به محیط زیست و توجه به مسائل فرهنگی از اولویتهای شهرداران كلان شهرها است. 


برچسب ها:حقیقت، اسلام، رهبر معظم انقلاب،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : شنبه 10 اردیبهشت 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User