تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - ایران همواره به دنبال آرامش و ثبات منطقه است
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی

به گزارش پارس خبر: به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، "علی اكبر صالحی "، وزیر امور خارجه كشورمان روز چهارشنبه در دیدار با "سلطان قابوس بن سعید "، پادشاه عمان در مسقط سلام‌های گرم احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران را به وی ابلاغ كرد. 

وی با اشاره به جایگاه خاص عمان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: خوشبختانه روابط دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و عمان با درایت و حكمت سیاسی مسئولین دو كشور به نحو احسن به پیش می رود. 

صالحی با اشاره به همكاری دو كشور در زمینه انرژی افزود: امضای سند همكاری 5 جانبه جمهوری اسلامی ایران – عمان – قطر – تركمنستان و ازبكستان در جهت ایجاد كریدور ترانزیتی شمال – جنوب در عشق‌آباد نوید بخش همكاری‌های سازنده‌ای در منطقه است. 

وزیر امور خارجه كشورمان با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و آثار آن بر كل منطقه ، وجود صلح ، ثبات و امنیت در منطقه و احترام به استقلال و حاكمیت ارضی كشورهای منطقه را مهم توصیف كرد. 

وی تصریح كرد: ثبات و امنیت منطقه خلیج فارس برای كشورهای منطقه و جهان بسیار مهم است و این امر در پرتو همكاری دست جمعی كشورهای منطقه برای حل و فصل بحرانها و تامین مطالبات و خواسته های مشروع مردم محقق می شود. 

دكتر صالحی ضمن مروری بر تحولات اخیر منطقه ، موضوع رخدادهای بحرین را مورد توجه قرار داد و افزود: مردم بحرین مطالباتی را به شكل مسالمت آمیز مطرح نمودند كه انتظار می رود با روشی دمكراتیك مورد توجه قرار گیرد. ورود نیروهای نظامی به این كشور نه تنها كمكی به حل مشكل نكرد بلكه اوضاع را پیچیده‌تر نمود و بیم آن می رود كه از مدیریت خارج شود. 

سلطان قابوس نیز در این ملاقات از دكتر صالحی خواست سلامهای گرم وی را به دكتر احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران تقدیم نماید. 

پادشاه عمان ضمن تاكید بر ضرورت توسعه بیش از پیش روابط دو كشور، سیاست جمهوری اسلامی ایران در اهتمام برای تقویت صلح و ثبات منطقه ای را مورد توجه قرار داد و تاكید كرد: ما اعتماد و اعتقاد راسخ داریم كه جمهوری اسلامی ایران بعنوان یك كشور مهم منطقه همواره بدنبال آرامش و ثبات منطقه است. 

وی افزود: در این حال مسلما برخی بدنبال ایجاد جدایی و تفرقه هستند كه لازم است ما هوشیارانه از این توطئه ها و تفرقه ها فاصله بگیریم. 

سلطان قابوس تاكید كرد كه روابط خوب میان جمهوری اسلامی ایران و عمان متضمن منافع دو كشور و نهایتا منافع كلیه كشورهای دیگر منطقه است. 

پادشاه عمان با اشاره به تحولات اخیر منطقه، بر ضرورت حل و فصل سریع مسائل با لحاظ كردن مطالبات و اصلاحات مردمی تاكید كرد. 


برچسب ها:ایران، آرامش،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User