تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - درآمد 3 میلیارد دلاری ترانزیت برای كشور در سال 89
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی

شهریار افندی‌زاده زرگری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری بیست و سی: اظهار داشت: استفاده از موقعیت جغرافیایی كشور در افزایش میزان ترانزیت كالا و مسافر و توسعه همكاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از طریق تعریف و ایجاد ‌كریدورهای حمل و نقل بین‌المللی و تجهیز پایانه‌های مرزی بمنظور رشد حمل و نقل ترانزیت، جزو برنامه‌های سال قبل و نیز امسال دولت است. 
وی خاطرنشان كرد: ایجاد بستر مناسب حقوقی و قانونی برای خصوصی‌سازی و جلب مشاركت سرمایه‌های داخلی و خارجی به فعالیت‌های مختلف حمل و نقل را می‌توان از دیگر اهداف دولت در بخش جاده‌‌ای برای سال جاری برشمرد. 

* توجه كشور به توسعه ریلی، جاده‌ای و بندری شرق كشور 

افندی‌زاده با بیان اینكه توسعه محور شرق كشور نیز جزو اهداف بزرگ دولت است، اظهار داشت: توسعه خطوط ریلی و جاده‌ای این منطقه و طرح توسعه بندر چابهار، از پروژه‌های مهمی است كه در كشور به طور جدی دنبال می‌شود. 
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در تشریح میزان توجه دولت به توسعه محور شرق، تصریح كرد: چندی پیش رئیس‌جمهور كلنگ آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن بندر چابهار ـ زاهدان ـ‌ مشهد ـ سرخس را به زمین زد كه با احداث و راه‌اندازی این مسیر ریلی به شرط تعیین منابع، محور مواصلاتی ریلی قوی ایجاد می‌شود. 
نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت افزود: همچنین از طرفی توسعه بندر چابهار كه در وضع موجود 2.5 میلیون تن ظرفیت در سال دارد، در دستور كار دولت قرار گرفته تا ظرفیت این بندر اقیانوسی به 6 میلیون تن در سال افزایش یابد. 
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: ایجاد محورهای مواصلاتی جاده‌ای و كریدور‌های بین‌المللی در كشور ایران موجب شده است این امكان برای كشورهای دیگر فراهم شود تا كالاهای ترانزیتی خود را از ایران عبور دهند و ‌ایران اسلامی ‌به عنوان یك كشور مواصلاتی و ترانزیتی قلمداد شود. 
افندی‌زاده اضافه كرد: برای فراهم‌ كردن زمینه روان‌سازی عبور كالا، ناگزیر به توسعه حمل و نقل ریلی و جاده‌ای در محور شرق خواهیم بود و طبیعتاً هر چه از بعد ترانزیت و حمل و نقل در محور شرق تلاش كنیم امنیت و پایداری در كشور و مرزهای شرقی افزایش خواهد یافت كه این امر ‌موجب اشتغال‌زایی گسترده و مطلوب در این منطقه خواهد شد. 
نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت ضمن بیان اینكه تحول عظیمی در بحث ترانزیت كشور ایجاد شده است، خاطرنشان كرد: قطعاً سایر كشورها نیز به این كریدور و این محور می‌پیوندند و محور شرق اعم از راه‌آهن چابهار ـ زاهدان ـ‌ مشهد ـ سرخس و نیز مسیر جاده‌ای این منطقه با وجود بندر در حال توسعه چابهار یكی از قطب‌های بزرگ در بحث توسعه حمل و نقل و ترانزیت برای جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. 

* جابه‌جایی 9 میلیون و 400 هزار تن ‌كالای ترانزیتی در سال 89 

نماینده تام‌الاختیار وزارت راه در هدفمندی یارانه‌ها با بیان اینكه در سال 89 حدود 9 میلیون و 400 هزار تن جابه‌جایی كالای ترانزیتی در كشور انجام شد، گفت: در مقایسه این رقم با سال 88 می‌توان گفت 34 درصد نسبت به سال 88 رشد كالای ترانزیتی داشته‌ایم. 
افندی‌زاده ادامه داد: 8 میلیون و 164 هزار تن از این میزان كالای ترانزیتی توسط سیستم حمل و نقل جاده‌ای جابه‌جا شده است كه نسبت به سال 1388 در سیستم جاده‌ای 42 درصد رشد صورت گرفت. 
نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت تصریح كرد: در سال جاری جابه‌جایی حداقل 12 تا 15 میلیون تن كالای ترانزیتی جزو برنامه هدف است كه این امر نیازمند توسعه پایانه‌های مرزی ‌بیش از گذشته است. 

* حجم جابه‌جایی كالای ترانزیتی هر سال باید 10 درصد افزایش یابد 

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اینكه طبق قانون برنامه پنجم، دولت موظف است هر ساله 10 درصد به حجم جابه‌جایی كالای ترانزیتی بیفزاید، یادآور شد: در سال 89 با بررسی‌های انجام شده حدود 3 میلیارد دلار از درآمدهای ترانزیتی كشور، برای بخش خصوصی و دولتی ایجاد ‌و بیش از 300 هزار نفر اشتغال مستقیم در این‌باره انجام شد. 
نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت ادامه داد: در سال گذشته حدود 111 كشور كالاهای خود را از ‌ایران ترانزیت كردند كه موجب توسعه روابط سیاسی - اقتصادی ایران با كشورهای دیگر و افزایش نیاز كشورهای دیگر به ایران شد و درواقع ایران به عنوان قلمرو اصلی عبور كالا بیشتر مطرح شد. 

* توسعه پایانه‌های مرزی و وابستگی كشورها از نظر حمل و نقلی به یكدیگر 

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینكه ‌در سال 89 توسعه‌ای مطلوب در پایانه‌های مرزی باجگیران، لطف‌آباد، اینچه‌برون و سرخس ایجاد شد، گفت: سه پایانه سرخس، باجگیران و لطف‌آباد از پایانه‌هایی هستند كه با كشور همسایه تركمنستان در ارتباط هستند. 
افندی‌زاده خاطرنشان كرد: توسعه پایانه‌های مرزی كه از سال 1389 آغاز شده بود در سال 90 نیز ادامه خواهد یافت و با توجه به برنامه پنجم حداقل هر سال باید 10 درصد در زمینه پایانه‌های مرزی رشد داشته باشیم اما در پایان برنامه چهارم 32 درصد رشد داشتیم. 
نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت تصریح كرد: طبیعتاً رشد مسائل حمل و نقل موجب رشد نرخ تولید ناخالص داخلی، رشد اشتغال، ایجاد درآمد مشترك، وابستگی كشورها از نظر حمل و نقلی به یكدیگر و ایجاد زیرساخت‌هایی خواهد شد كه همه كشورها به آن نیاز دارند. 

* ارتباط بیشتر با كشورهای همسایه در بخش حمل و نقل بین‌اللملی 

افندی‌زاده ضمن تأكید بر لزوم توسعه حمل و نقل بین‌المللی، یاد‌آور شد: حدود 500 هزار كامیون در بخش حمل و نقل بین‌المللی فعال هستند كه فعالیت‌های ترانزیتی، صادرات و واردات را انجام می‌دهند. 
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضمن اشاره به اینكه توسعه فعالیت‌های ترانزیتی نیازمند تعاملات مطلوب و كامل بین كشور‌ها است، گفت: در سال 1390‌با برگزاری اجلاس‌های چندجانبه مشكلات حمل و نقل بین‌المللی كاهش بسزایی خواهد یافت. 
نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت به روان‌سازی فعالیت‌های حمل و نقل بین‌المللی با توسعه فعالیت‌های ترانزیتی اشاره كرد و افزود: با برگزاری همایش‌های چند جانبه حمل و نقلی در كریدورهای شمال و جنوب و شرق ـ غرب موانع برطرف خواهد شد. برچسب ها:3 میلیارد دلاری ترانزیت، شهریار افندی‌زاده،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : شنبه 17 اردیبهشت 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User