تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - مردم اجازه تساهل و تسامح در مقابل حكم رهبری را نمی دهند
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی


به گزارش خبرنگار سیاسی بیست و سی: آیت‌الله كاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینكه عاقبت بخیری در رعایت تقوا حاصل می‌شود، عمل كردن در چارچوب نظام را مهمترین محور تقوا دانست و گفت: در برخی از روایات آمده است كه منظور از هدی المتقین، ولایتمداران است. 

وی با بیان اینكه اگر كسی ولایت نداشته باشد ولو عمری در معبد زندگی كند تقوای او مورد پذیرش خدا قرار نخواهد گرفت، افزود: خداوند خواسته است كه بنده خودش را منقاد و مطیع خلیفه خدا ببیند و این موضوع را در عمل نشان ‌دهد. 

صدیقی افزود: بنا به حساسیتی كه می‌بینیم می‌خواهم به موضوعی بپردازم كه ابتدا می‌خواهم بگویم بنده هیچ نگرانی ندارم، مضطرب نیستم و هیچ دغدغه‌ای در مردم نسبت به جریان انقلاب و ادامه راه صحیح امام (ره) كه محوریت ولایت فقیه است به ولله قسم، ندارم. 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینكه خداوند راه صحیح را از طرق عادی نصیب مردم نكرده است، گفت: خداوند از راه صحیح و راه ولایت حفاظت می‌كند؛ این ولایت صاحبی دارد كه هیچ كس نتوانسته و نمی‌تواند آن را بشكند. 

وی با تاكید بر اینكه ما مسئله ولایت فقیه را فراتر از قانون اساسی می‌دانیم، به ماجرای تحریم تنباكو توسط آیت الله میرزای شیرازی اشاره كرد و گفت: در حالی كه مرحوم میرزای شیرازی به تحریم تنباكو فتوا دادند قانون اساسی ایشان را ولی فقیه شناخته بود؟ شیعه از ابتدا زیر چتر ولی فقیه بوده است، هست و خواهد بود. 

صدیقی ادامه داد: وقتی ولی فقیه زمان تنباكو را تحریم كرد در حالی كه میرزای شیرازی در یك كشور دیگری زندگی می‌كرد و مسئله قرارداد تنباكو در كشور ایران بود اقدام به صدور فتوای تحریم تنباكو كرد. اما این فتوا قدرت شیعه را در دنیا به قدری دشمنان را مرعوب كرد كه دشمنان دیدند متدینین به ولی فقیه پایبندند؛ تجار‌ها درب انبارهای تنباكو را باز كردند و سرمایه‌های خودشان را كه عمری بابت آن پول داده بودند در خیابان‌ها ریختند و آتش زدند. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح كرد: وقتی ناصرالدین شاه قلیان خواست، گفتند قلیان‌های دربار وجود ندارد. ناصر الدین شاه دوباره گفت كه قلیان بیاورید رفتند دیدند كه قلیانی وجود ندارد. ناصر الدین شاه بار سوم عصبانی شد و گفت چرا به فرمان شاه دیر پاسخ می‌دهید، گفتند قربان در دربار قلیانی پیدا نمی‌شود. 

وی افزود: ناصر الدین شاه زنان حرمسرا را خواست و از آنها پرسید كه قلیان‌ها كجا است و در جواب شنید آن كسی كه ما را به تو حلال كرده است امروز قلیان را حرام كرده است. 

صدیقی با اشاره به برخی مسائل اخیر گفت: یقینا وزرای كابینه (كابینه دولت دهم) قبل از آنكه وزیر دولتی باشند بنده خدا هستند، شیعه امیر المومنین‌اند، مقلد حضرت آقا هستند و تحت ولایت مطلقه‌ای‌ مقام معظم رهبری قرار دارند. 

امام جمعه موقت تهران تصریح كرد: یكی از وزرای كابینه به من گفت ما معتقدیم اگر حضرت آقا همسر آقای رئیس جمهور را طلاق بدهد، همسر رئیس جمهور برایش حرام می‌‌شود و رئیس جمهور نمی‌تواند به او دست بزند. 

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری در جامعه ما نه تنها به عنوان ولی فقیه كه قانون اساسی اختیارات آن را مطلقه می‌داند بلكه مرجع تقلید میلیون‌ها مقلد در خارج از كشور و داخل ایران است. 

صدیقی گفت:حضرت آیت الله خامنه‌ای اگر منهای انقلاب و قانون اساسی یك مرجع تقلیدی بود كه بیشترین مقلد را در جهان دارد و نتیجتا زعیم شیعه بود، این زعیم اگر حكمی كند و در صورتی كه انقلاب و قانون اساسی هم نباشد نه تنها مردم مقید ما نماز شب و نماز جماعت خوان ما بلكه داش‌های محله نیز با غیرت دینی به خودشان اجازه نمی دادند لحظه‌ای در اجرای فرمان آن بزرگوار تسامحی و تساهلی كنند. 

وی همچنین گفت: چند شب پیش در محضر آقا نیز گفتم ما قرائن زیادی داریم كه می‌گوید هر كسی پرچم زعامت را به عنوان رهبر كل شیعه دادند، اولا نه تنها مراجع متدین ما كه ولله حامی ایشان هستند. 

صدیقی با بیان اینكه آیت الله گلپایگانی فرموده بودند كه اگر در نظامی كارهای خلاف شرعی انجام شود ولی من اعلام كنم نظام تضعیف شود من اعلام نمی‌كنم تا نظام تضعیف نشود، تضعیف ولایت را تضعیف كل دولت و ملت دانست و افزود: اینكه كسی بگوید من تقویتم به این است كه حرف آقا را چون و چرا داشته باشم این عین ضعف است و این ناتوان كردن دولتی است كه پشتوانه مردمی دارد كه اگر این پشتوانه را بردارد دولت می‌خواهد برای چه كسی دولت باشد. 

امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: اگر دولتی چنین تصوری داشته باشد مثل دولت بحرین می‌شود، دولت بحرین مردم خودش را می‌كشد و سپس انتظار دارد كه دولت باشد این دولت كه همه را می‌كشد برای چه كسی می‌خواهد دولت باشد. 

صدیقی افزود: این یك نرخ است كه مردم ورامین ما كه این بزرگوار هم باید جزو همان‌ها سینه سپر كند و در زیر پرچم ولایت خون بدهد و لحظه‌ای هم آقا را ناراضی نكند. در جریان 15 خرداد و بعد مگر امام را قانون اساسی، امام كرده بود كه مردم ورامین كفن پوش آمدند و خون خودشان را دادند. 

وی اظهار داشت: من مطمئن هستم دولت ما؛ رئیس جمهور ما و ملت ما به این قضیه توجه دارند و قطعا این موضوع را در راس برنامه‌هایشان قرار خواهند داد. 

امام جمعه موقت تهران در واكنش به تلاش جریان فتنه و دشمنان خارجی برای سوء استفاده از برخی مسائل داخلی تاكید كرد: بنابراین خواب آشفته‌ای كه دشمن دیده و یا برخی فتنه گران فكر كردند و ذوق كرده‌اند كه دو قدرت در جامعه ما پیش آمده است بدانند كه اصلا فرض دو قدرت در ایران وجود ندارد؛ ملت ایران با عقیده‌ای كه به مرجعیت و ولایت دارند زمینه‌ای را برای بحث دو قدرت در ایران نمی‌گذارند. 

صدیقی با بیان اینكه چتر حمایت حضرت ولی عصر در تمامی سی و چند سال اخیر دیده شده است، گفت: هر وقت مردم ما نگرانی پیدا كردند و از نظر ظاهری فكر كردند دشمن مسیری را در برابر ما مسدود كرده دست غیب آمده و مشكل را حل كرده است. 

امام جمعه موقت تهران در ادامه تاكید كرد كه توطئه‌های دشمن برای سوء استفاده از مسائل داخلی قطعا عملی نخواهد شد. 

صدیقی با بیان اینكه پیام مردم در كشورهای عربی امتداد پیام روح‌الله در ایران است، گفت: از این رو شعار امام حسین(ع) كه همان هیهات من الذله بود سراسر جهان را در می‌نوردد. 

وی تصریح كرد: اتفاقاتی كه در لیبی، بحرین و یمن صورت می‌گیرد باعث تاسف و تاثر است چرا كه به اماكن مذهبی حمله می‌كنند و نظرات و دیدگاه‌های مردم را نادیده می‌گیرند. 

صدیقی همچنین افزود: برای عبدالله صالح متاسفم كه بنا را بر جنایت و كشتار مردم قرار داده تا حداقل بتواند بدینوسیله قدرت را حفظ كند اما بدانید آینده از آن مردم یمن است و مردم پیروز خواهند شد. 

وی در ادامه روز گارگر و معلم را گرامی داشت و گفت: توقع ما از عزیزانی كه می‌خواهند در سال جهاد اقتصادی خط شكن باشند این است كالاهای مرغوب، با كیفیت بالا و با استانداردهای جهانی را تولید كنند و به بازار ارائه كنند البته مردم ما نیز باید عادت كنند كه از كالاهای تولید داخل استفاده كنند. 

صدیقی با بیان اینكه این فرهنگ هر چیزی كه خارجی باشد دوام و مرغوبیت بیشتری داشته باشد از نفوذ‌های استعماری و استثماری بیگانگان است، خاطرنشان كرد كه مقابل با این جریان تولید كالاهای با كیفیت داخلی است. 


برچسب ها:حكم رهبری، تساهل و تسامح،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : شنبه 17 اردیبهشت 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User