تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - واریز سرانه مدارس به زودی؛ پرداخت دیه دانش‌آموزان "درودزن " تا ریال آخر سال
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی


به گزارش بیست و سی: حمیدرضا حاجی بابایی امروز در حاشیه افتتاحیه ششمین دوره اردوهای سازندگی دانش‌آموزان با عنوان «طرح هجرت 3» كه در محل هنرستان فنی‌وحرفه‌ای آزادی فلسطین در منطقه 7 تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار بیست و سی در رابطه با نامه‌نگاری اخیر مدیران كل آموزش و پرورش استان‌ها با وزارتخانه و درخواست تكمیل سرانه سال تحصیلی جاری، اظهار داشت: مشكل از آنجا ناشی شد كه بودجه سال 90 پس از عید مصوب شد و اكنون نیز یك هفته است كه ضوابط اجرایی بود.

وی افزود: صرف نظر از این موضوع، مشكلی در این رابطه نخواهیم داشت و به زودی اعتبار سرانه تكمیلی مدارس و اعتبار سایر زمینه‌های فعالیتی راپرداخت خواهیم كرد. 

حاجی بابایی ادامه داد: طی یك یا دو هفته گذشته دو مرحله پرداخت داشته‌ایم كه عمدتاً به سمت هزینه‌های پرسنلی اضافه‌كار معلمان و سرانه‌های شبانه‌روزی سوق داده و این مبالغ كامل پرداخت شد و تنها سرانه مدارس عادی مانده است كه آن نیز به زودی پرداخت می‌شود و رقم آن را هم اعلام خواهیم كرد. 

* سابقه كار فرهنگیان دانشجو در صورت انتقال موقت محاسبه می‌شود 
-------------------------------------------------------------------------------- 

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به خبرنگار بیست و سی در خصوص عدم احتساب سابقه كار فرهنگیان دانشجو در صورت انتقال به تهران تصریح كرد: چنین چیزی صحت ندارد چرا كه امسال 10 هزار نفر از فرهنگیان برای انتقالی استان به استان درخواست داشته‌اند كه برای چهار هزار نفر از آنها كارها انجام شده است و مشكل خاصی نداریم. 

حاجی بابایی تأكید كرد: ‌در رابطه با دانشجویان هم مساعدت لازم را انجام می‌دهیم و اینكه گفته می‌شود سابقه كار آنها در طول مدت انتقال لحاظ نمی‌شود، صحت ندارد. 

*دیه دانش‌آموزان دورودزن را تا ریال آخر پرداخت می‌كنیم 
---------------------------------------------------------------- 

وی با اشاره به حادثه آتش‌سوزی در مدرسه ابتدایی روستای درودزن استان فارس و دیه دانش‌آموزان این روستا گفت: من از صدا و سیما این سوال را می‌كنم كه چه طور شد كه پس از پنج سال به یادشان افتاد كه فیلمی را تهیه و پخش كنند اما وظیفه همه ما این است كه مشكلات آنها را حل كنیم و بر این اساس وقتی یك ماه قبل به من اطلاع دادند هیئتی را فرستادم كه در حال حاضر كارها را انجام می‌دهند. 

وزیر آموزش و پرورش در مورد زمان پرداخت دیه این دانش‌آموزان اظهار داشت: حكم دادگاه 10 الی 15 روز است كه صادر شده است و سعی می‌كنیم كه تا یك ریال آخر دیه را به این دانش‌آموزان پرداخت كنیم. 

استخدام‌های امسال فقط به صورت «تبدیل وضعیت» است 
-------------------------------------------------------------------- 

حاجی‌بابایی در پاسخ به پرسشی در رابطه با استخدام‌های احتمالی در سال 90 تصریح كرد: استخدام‌های امسال فقط در قالب تبدیل وضعیت از حق‌التدریسی یا آموزشیاری به «استخدامی» خواهد بود. 

* پیش‌دبستانی‌ها به نوبت عصر منتقل شوند 
------------------------------------------------------- 

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با موضوع كاهش مدارس دو نوبته به یك نوبته در سال تحصیلی جدید عنوان كرد: این موضوع تا حدودی بد اعلام شده است در صورتی كه مدیران كل آموزش و پرورش استان‌ها كاملا توجیه شده‌اند و بحث ما نیز این است كه اگر یك كلاس خالی در نوبت صبح باشد نباید آن كلاس در نوبت بعد از ظهر تشكیل شود. 

وی درباره بروز مشكل برای پیش‌دبستانی‌ها با یك انتقال تمام دانش‌آموزان به نوبت صبح تأكید كرد: نوبت بعدازظهر خالی است و می‌توانند به پیش‌دبستانی‌ها اختصاص دهند چرا كه تكلیف اول ما این است كه كلاس‌های ابتدایی كه لازم‌التعلیم هستند در نوبت صبح برقرار كنیم و هر دانش‌آموزی نیز كه بعدازظهر‌ها درس می‌خواند در حق او ظلم می‌شود چرا كه باید در نوبت صبح تحصیل كند. 

حاجی‌بابایی افزود: بنابراین من به عنوان وزیر آموزش و پرورش توان خود را به كار گرفته‌ام كه هر تعداد از دانش‌آموزان را كه امكان دارد به نوبت صبح منتقل كنیم و طی دو الی سه سال آینده حتی راهنمایی و دبیرستان را نیز باید به نوبت صبح انتقال دهیم و بعد از ظهرها فقط به فوق برنامه اختصاص یابد. 


برچسب ها:واریز سرانه مدارس به زودی،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : دوشنبه 6 تیر 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User