تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - مجلس وضعیت حال و آینده "صندوق ذخیره فرهنگیان " را بررسی می‌كند
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی

سعدالله نصیری قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری بیست و سی با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در جلسه روز یكشنبه 5 تیرماه كمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: آقای حاجی‌بابایی در این جلسه برای پاسخ به سؤال مصطفی كواكبیان نماینده مردم سمنان در كمیسیون حاضر شد. 

* كمیسیون آموزش وضعیت "صندوق ذخیره فرهنگیان " را بررسی می‌كند 

وی افزود: سؤال نماینده مردم سمنان درباره وضعیت فعلی «صندوق ذخیره فرهنگیان» و لزوم ساماندهی آن بود و این موضوع مدنظر وی بود كه آیا وضعیت این صندوق به گونه‌ای هست كه فرهنگیان بتوانند برای آینده خود بر روی آن حساب كرده و آن را یك صندوق حمایتی تلقی كنند یا خیر. 

نصیری قیداری ادامه داد:‌ در نهایت با توضیحات وزیر آموزش و پرورش و با توجه به گستردگی موضوع و كمبود وقت، مقرر شد تا هم كمیسیون و هم نماینده سؤال‌كننده بررسی بیشتر و مفصّل‌تری در این رابطه انجام دهند تا در جلسه دیگری با حضور آقایان حاجی‌بابایی و كواكبیان این موضوع به طور مفصل‌تری بررسی شود. 

* هدف نمایندگان مجلس این است كه آسیبی به فرزندان مردم نرسد 

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه اظهار داشت: در این جلسه همچنین در رابطه با طرح تعطیلی دبستان‌ها در روزهای پنج‌شنبه بحث و بررسی شد و وزیر آموزش و پرورش توضیحاتی خوبی ارائه داد و البته این گلایه‌مندی را داشت كه با توجه به حجم كارهایی كه در این وزارتخانه در حال انجام است، انتظار همراهی و حمایت بیشتری از سوی كمیسیون آموزش و تحقیقات می‌رود. 

نصیری قیداری به ابراز گلایه‌ وزیر آموزش و پرورش نسبت به برخی از مصاحبه‌های صورت‌ گرفته در رسانه‌ها در این خصوص اشاره و تصریح كرد: انتقاد كمیسیون نسبت به برخی از برنامه‌های وزارتخانه به این معنا نیست كه بخواهیم كارهای مثبت انجام شده را نیز زیر سؤال ببریم و در رابطه با طرح تعطیلی پنج‌شنبه دبستان‌ها نیز هدف نمایندگان این است تا تمام ابعاد كار سنجیده شود و آسیبی به فرزندان مردم نرسد. 

* لزوم توجه به حفظ "كیفیت " كارها در ساماندهی فضاهای آموزشی؛ امكان واگذاری فضاها 

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه موضوع تعطیلی دبستان‌ها در روزهای پنج‌شنبه با موضوع ساماندهی فضاهای آموزش مخلوط شده است، اظهار داشت: باید تا حدودی این دو بحث را از هم جدا كرد؛ با این توضیح كه جمعیت 18میلیون نفری دانش‌آموزان در سال‌های گذشته به 12.5میلیون نفر در حال حاضر رسیده است، بنابراین نیاز است به اینكه تعدادی از مدارسی كه استفاده چندانی از آنها نمی‌شود در مدارس نزدیك‌تر ادغام شوند و فضاهای مازاد از سوی آموزش و پرورش واگذار شود تا با درآمد حاصل از واگذاری آنها در جاهای دیگری كه مدرسه وجود ندارد، مدارس جدیدتری احداث شود. 

وی با تأكید بر اینكه در جریان ساماندهی فضاهای آموزشی درعین توجه به «صرفه‌جویی» باید به «كیفیت» كارها نیز توجه شود، گفت: در جلسه اخیر كمیسیون این گلایه از سوی اعضا وجود دارد كه در مواردی این ادغام‌ها منجر به بروز مشكلاتی شده است كه در این زمینه نیز آقای حاجی‌بابایی اعلام كرد كه هرجا مشكلی ایجاد شود آن را حل خواهیم كرد. 

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: قرار شد برای بررسی طرح تعطیلی روزهای پنج‌شنبه دبستان‌ها جلسه مفصل‌تری در حضور وزیر آموزش و پرورش تشكیل شود تا جزئیات آن مورد بررسی قرار گیرد و شخص وزیر نیز معتقد است كه می‌توان ایرادات این طرح را با كمك نمایندگان برطرف كرد. 

* نمایندگان نباید تصمیمات آموزش و پرورش را از طریق تلویزیون بشنوند 

نصیری قیداری خاطرنشان كرد: در جلسه اخیر كمیسیون در عین حال كه از اقدامات مثبت انجام شده تشكر شد، این گلایه نیز از سوی اعضای كمیسیون وجود داشت كه قبل از اجرای طرح‌ها با اعضای كمیسیون مشورت شود و اینگونه نباشد كه نمایندگان مجلس تصمیمات وزیر آموزش و پرورش را از تلویزیون بشنوند و آقای حاجی‌بابایی نیز تأكید داشت كه برای همفكری با نمایندگان باید وقت وسیع و گسترده‌تری در اخیتار وی گذاشته شود. 


برچسب ها:صندوق ذخیره فرهنگیان،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : سه شنبه 7 تیر 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User