تبلیغات
BYSTSY.IR|پایگاه خبری تحلیلی بیست و سی - كوره آ: تحریم‌های یك‌جانبه آمریكا توهین به قوانین بین‌المللی است
خبر نامه بیست و سی

خبر نامه بیست سی


سایت بیست و سی یک سایت مستقل است که هیچ خط قرمزی ندارد چون نویسنده این سایت معتقد است که موضوعی وقتی خبر می شود باید به دست مخاطب برسد .
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
آرشیو سایت
خبرنگاران ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار و ارقام سایت
  • كل بازدیدها : 485
  • بازدید این ماه : 125
  • بازدید ماه قبل : 147
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نظر سنجی
    به نظر شما از نبودن علی مطهری در مجلس، کدام گروه بهره بیشتر ی می برد؟

پیوندهای روزانه
گزارش تصویری
جوانفكر اخبار مهم برخی رسانه‌ها را جعلی خواند
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
برچسب


تبلیغات در پایگاه خبری بیست و سی

به گزارش بیست و سی: در منطقه آمریكای لاتین، "رافائل كوره آ " رئیس جمهور اكوادور خواستار پایان دادن تحریم های اقتصادی و تجاری آمریكا علیه سایر كشورها و به‌ویژه تحریم 50 ساله كوبا شد و این عمل آمریكا را توهین به قوانین بین‌المللی نامید. 


وی اظهار داشت: این نحوه عمل آمریكا برای بیش از 50 سال علیه كوبا، نشانه دیگری از استانداردهای دوگانه بین‌المللی و غیرمنصفانه بین‌المللی است كه در این دوران از تاریخ بشر، شاهد آن هستیم. 


كوره آ گفت: می توانید ریاكاری و فریب تحلیلگرانی را ببینید كه مدل اقتصادی كوبا را یك مدل ورشكسته اعلام می كنند، در حالی كه این كشور بیشتر از 50 سال در محاصره اقتصادی است.رئیس جمهور اكوادور خاطر نشان كرد كه مقاومت كوبا دربرابر این توطئه ها و فشارهای اقتصادی شگفت انگیز است و كدامیك از كشورهای آمریكای لاتین می تواند این قدر در برابر تحریم های آمریكا تاب بیاورد. 

كوره آ ادامه داد: نادیده گرفتن این مسئله مثل این است كه بین 2 نفر كه غرق شده اند تفاوت قائل نشویم در حالی كه یكی پاهایش را گرفته اند و قادر به شنا كردن نیست و كسی كه به خاطر شنا بلند نبود غرق شده است. 

وی اظهار داشت: برای صحبت در باره این كه مدل اقتصاد كوبا شكست خورده است یا خیر در نظر گرفتن تحریمهای اقتصادی كوبا بسیار مهم است در غیر این صورت هر تحلیلی یك تحلیل یك جانبه و فریبكارانه است. 

رئیس جمهور اكوادور تاكید كرد كه این قساوت باید پایان یابد این بی احترامی به قوانین بین المللی و این نحوه برخورد بر اساس استانداردهای دوگانه باید هر چه سریعتر از بین برود. 

كوره آ همچنین درباره 5 كوبایی زندانی در زندان های ایالات متحده آمریكا اظهار داشت: این نیز نشانه دیگری از وجود استاندارهای دوگانه است؛ زیرا قوانین بین المللی و حقوق بشر در مورد آنها نقض شده است. 

وی افزود:به همین منظور هنگامی كه آنها پیش نویش گزارشی در مورد حقوق بشر درباره منطقه انجام دادند ما نیز گزارشی با اشاره به شكنجه های آمریكا در گوانتاناما، مسئله 5 زندانی كوبایی و تجاوزات آمریكا در عراق و افغانستان ارائه دادیم، تا به آن رسیدگی شود.رئیس جمهور اكوادور پیشنهاد كرد كه مسئله نقض حقوق بشر آمریكا در اتحادیه كشورهای آمریكایی مطرح شود. 

كوره آ همچنین از این كه آمریكا چگونه خود را به عنوان قاضی بین المللی جلوه می دهد در صورتی كه خودش مرتكب چنین اعمالی می شودف ابراز تاسف كرد. 

وی تصریح كرد: آنها فكر می كنند كه بالاتر از دیگران هستند و هر كاری بخواهند می توانند انجام دهند. و تنها دیگران هستند كه باید محكوم شوند و مورد قضاوت قرار گیرند. رئیس جمهور اكوادور در پایان تاكید كرد: هیچ كشوری حق قضاوت در مورد دیگر كشورها را ندارد مخصوصا وقتی كه خود او متهم به جنایت و شكنجه و ... است. 


برچسب ها:تحریم‌های،
ارسال توسط مصطفی شیری | تاریخ : دوشنبه 13 تیر 1390 | نظرات ()
تمام اخبار برگزیده ی روز
عناوین آخرین مطالب ارسالی از پایگاه خبری بیست و سی
صفحات دیگر

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Online User